Pénzforgalom

A pénzforgalom nyilvántartásban a házipénztár, a bank, a kintlevőségek, tartozások könyvelése történik. Az egyszerü pénztári nyilvántartáson túl pénztárkönyv formátumban is használhatja.

Házipénztár:

Minden készpénzes bejövő vagy kimenő számla automatikusan beíródik ide, a kimenő tételek ( kp számlák és nyugták ) összesítve lesznek a napi készpénzes bevétel tételben mely nap végén a pénztárgép egyenlegével egyeztetendő. A pénzforgalmi tételek különböző színű összesítő tételekben summázódnak ezek napi, havi éves összesítések. Ha a tételek nem időrendben kerűltek be átsorszámozhatóak.

Kintlévőségek tartozások:

Minden átutalásos számla a lezárásakor ide beíródik, és kiegynlítéséig itt marad. Ebben a táblázatban lesznek a vevői tartozások és a szállítói rendezetlen tételek egyaránt. Felvihetők ide speciális előírás tételek is amelyek lemásolásával elvégezhetőek a havi vagy más időszaki pénz befizetések. ( pl. EHO, ÁFA, SZJA befizetések amik előírhatóak rendszeresen )
A kiegyenlítésük történhet akármelyik bankba vagy pénztárba a módosítás gomb segítségével, lehet rész kiegyenlítés is, ilyenkor az összeget felűl kell írni. A kiegyenlített tételek eltűnnek innen.

Bank forgalom:

Ebbe a táblázatba vagy a számla kiegyenlítéskor kerűlnek tételek, vagy új tételként kerűlnek ide felvitelre, mint pl. bank költség, adó befizetések olyan tételek amelyek nem érintenek számlákat. Ennek a nyilvántartásnak havi összesítői mindíg meg kell egyezzenek a bank által kűldött számla kivonat összesítőjével.

Pénztárkönyv könyvelés:

Minden bank vagy pénztári tétel a pénztárkönyvben is könyvelésre kerűl, ez valójában egy másik nézete azoknaka nyilvántartásoknak. A pénzforgalmi eseményeknél megadott oszlopokban könyvelésre kerűlnek az értékek, így keletkezik egy teljes pénzforgalmi könyveéls is. Fontos dolog hogy a mozgáskódokat könyvelő szakember állítsa be, mert a program oda fog könyvelni, nem ellenőrzi, nem bírálja felűl, a program nem tud könyvelni csupán összesíteni.

Pénzforgalmi események:

Ebben a táblázatban kitöltöttek olyan események amelyek egy átlag vállalkozás életében történhetnek, ha új eseményt kell felvinni és a könyvelési részt is használják, akkor kérjenek könyvelőtől segítséget a főkönyvi szám beállításához. Egyébként tetszőleges bevétel-kiadás eseményekkel bővíthetik a táblázatot.

Kassza féleségek:

Tetszőleges számú bank vagy pénztár nyilvántartását végezheti, de egyszerre csak egy pénztár lehet amibe automatikusan könyvel.

Nyomtatások:

-Időszaki pénztár jelentés.
-Pénztár bizonylatok.
-Kintlevőségek lista.
-Banki forgalmi lista.
-Fizetési felszólítás.

Kapcsolatok:

-Ha keletkezik a rendszerben valamilyen bejövő vagy kimenő számla, akkor az a számla lezárásakor automatikusan beíródik a vevői vagy szállítói tartozások közé vagy a házipénztárba. A tartozások a pénzforgalomban egy elkülönített kasszában jelennek meg a TARTOZIK kódúban. A pénzmozgás kódot az aktuális vagy alapértelmezés szerint beállított pénztárban bonyolítja le.
-Ha új úti elszámolás kerül a programba, akkor erről is készül a pénztárban egy kiadás tétel.
-Ha a rendezetlen tételekben kiegyenlítés történik akkor az bekerűl a bank vagy pénztár nyilvántartásba.
-Ha a bank nyilvántartásban banki kivétet könyvel az automatikusan a házipénztárban bevételként lekönyvelődik.
-A házipénztár és a bank tételei automatikusan könyvelésre kerűlnek a kettős könyvelésben.

További információkat talál az egyes funkciók belső leírásában.